sobota, 5 września 2009

Nowa nisza na rynku puzzli online została właśnie zagospodarowana.

W dobie rozwoju internetu potrzeba zaistnienia i przekazania tego co wiemy, lubimy lub nawet pragniemy jest łatwa do zaspokojenia.

Dzięki temu, że również wielu odbiorców preferuje tego typu dziennikarstwo obywatelskie powstało już wiele i powstają kolejne portali, witryn czy blogów gdzie dostarczycielem treści nie są dyplomowani dziennikarze z tzw. najwyższej półki ale mniej lub bardziej zwykli ludzie. Często wiedzą oni lepiej co z potoku wiadomości agencji informacyjnych i mediów przez duże M jest warte polecenia i skomentowania.

Nie do pobicia w tym zakresie są zwłaszcza strony www z informacjami specjalistycznymi czy mocno skoncentrowanymi tylko na dane zagadnienia. Rekordy popularności biją też portale społecznościowe.

Coraz mniej jest pomysłów, z którymi można być pierwszym w internecie, właśnie dlatego, że każdy kto posiada coś do przekazania innym może to łatwo zrobić.

Jednym z takich pomysłów, pierwszym w polskim i chyba światowym internecie może być katalog Twoje.puzzleOK.pl, gdzie w jednym miejscu użytkownicy mogą umieszczać utworzone wcześniej przez siebie ze swoich zdjęć puzzle do układania na ekranie komputera.

Tworzenie puzzli odbywa się w prosty sposób za pomocą specjalnego skryptu w związanym serwisie puzzleOK.pl .

Można sobie wyobrazić, że każdy fotograf profesjonalista czy amator ma okazję pochwalić się swoimi zdjęciami w sposób dość niekonwencjonalny.

Również artyści mogą zaprezentować tu swoje prace. Z doświadczeń serwisu Puzzle i gry online www.kliknijtu.com można stwierdzić, że użytkownicy naprawdę doceniają dobre zdjęcia.

Na każdych z puzzli jest też możliwość wprowadzenia linku zwrotnego co jest okazją do poprawienia oglądalności swoich stron. Dzięki systemowi oceniania dobre zdjęcia będą zawsze widoczne na pierwszych pozycjach rankingu najlepszych puzzli.

Utworzone przez użytkowników puzzle mogą być z powodzeniem również ozdobą bezpośrednio na ich stronach – wystarczy wkleić krótki kod.

Czy pomysł się przyjmie? Gorąco wierzymy że tak ale trudno przewidzieć czy odnaleziona przez nas nisza jest duża czy mała. Faktem jest, że jest to dobry sposób na sprostanie oczekiwaniom naszych użytkowników. Oczekiwania te można wyrazić jednym z pytań często występujących w komentarzach na naszej stronie www.kliknijtu.com – kiedy będą nowe puzzle?

Bogdan Klimek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

BIEŻĄCE ANKIETY

Prosimy o Twoją opinię w naszych ankietach poniżej.

Jak oceniasz nasze strony z puzzlami online?